вівторок, 17 серпня 2021 р.

 

      На всій території нашої держави пройшла низка пам’ятних та національно-патріотичних заходів з метою вшанування загиблих захисників України, які поклали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

     28 серпня  у  закладі дошкільної освіти «Барвінок» також долучились до цієї події та провели захід приурочений Дню пам*яті захисників України «Ми пам’ятаємо». На початку діти почули розповідь про відзначення Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Під час проведення заходу кожна дитина отримала емблему «Сонях пам’яті» , як офіційний символ до  Дня пам’яті загиблих захисників України. Він є уособленням скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами. Сонях – це символ, що означає відродження з найменшого чорного зернятка, як з української землі, нового життя. Вихованці залюбки створили стилізовані соняхи, які можуть використовуватися як елемент одягу чи просто прикраса.

 Згодом, усе почуте діти змогли втілити в своїх яскравих малюнках із зображенням соняшника, як шановану в народі квітку.

   









Сьогодні у дитячому садку, зібрались друзі
Усіх з*єднало й привело сюди
День Незалежності - велике свято!
Наша рідна Батьківщина - Україна святкує 30 років своєї Незалежності. Цей день особливий для кожного з нас - і для дорослих, і для юних громадян молодої держави. Радіють люди, дарують своїй державі найтепліші слова, найкращі пісні і танці. Наші діти також вітають рідну Україну зі святом.










 Прийшов Спас - яблучко запас!

19 серпня на Україні відзначають свято Спаса яблучного, адже саме в цей час наливаються соком яблука червонобокі – символ добра, добробуту, любові. Весело і радісно зустрічали свято Спаса діти закладу дошкільної освіти «Барвінок».
З нагоди свята бажаємо всім бути здоровими, щасливими і нехай збуваються усі ваші мрії!











 Про нас





Наш  садочок  розпочав  роботу  з  1977 року. Це  сучасний  дошкільний  заклад, що  дбає  про забезпечення  права дітей на  здобуття  дошкільної  освіти, створення  кожному  малюкові  рівних  з  його  однолітками  умов  для  подальшого  навчання  в  школі.

 Заклад дошкільної освіти  «Барвінок»  з  2020  року  перебуває  в  оперативному  управлінні  відділу  освіти, молоді  та спорту    виконавчого  комітету Піщанської  сільської  ради.

На  даний  час  в  дитячому  садку  виховується  27  дитини,  в  2-х  різновікових  групах  молодшого  та  старшого дошкільного  віку. У  молодшій  групі – 14 дітей, в  старшій групі – 13 дітей.  

Розкрити  індивідуальність  дитини, забезпечити  її  розвиток – одне  з  найважливіших  завдань  дошкільної  освіти, і  вирішувати  його  сьогодні  має  педагог – майстер, педагог, для  якого  дитина  є  центром  власної  ціннісної  системи  професійної  діяльності.  В  нашому  закладі  працюють  5  педагогічних  працівників  і  6  обслуговуючого  персоналу, які  є   професіоналами  свого  діла.

Тепло, затишно  і  любо  в  садочку живеться  малечі, бо  тут  працює  творчяий  колектив, який  всю  душу  віддає  дітям.

Сьогодення ставить високі вимоги перед дошкільною освітою, зокрема перед кожним педагогом. Виховати дитину майбутнього – дослідника, мислителя, винахідника, творця – це одне із найважливіших завдань. Реалізувати його нам допомагає Державний компонент дошкільної освіти. У закладі створено сприятливі умови для прогресивного всебічного розвитку особистості. У всіх групових приміщеннях облаштовані розвивальні осередки: ігровий, бібліотечний, художній, музичний, етнографічний, природознавчий, валеологічний, спортивний, усамітнення. Вони відповідають інтересам та потребам дітей, заохочують малюків до дослідження та пізнання навколишнього світу.

Велика увага приділяється спрямуванню зусиль педагогічного колективу на побудову навчально-виховного процесу на засадах розвивальної педагогіки, спрямованої на раннє виявлення та найбільш повне розкриття потенціалу (здібностей) у дітей, з урахуванням їх вікових та психологічних особливостей, реалізацію сучасного особистісно орієнтованого підходу до дітей, який передбачає формування в дитини здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість.

У ЗДО створені належні умови для підвищення професійного рівня та формування інноваційної компетентності педагогів.

Одне  з  пріоритетних  завдань  для  нас  було, є  і  буде  гартування  патріота.

 Виховання  любові  до  Батьківщини, гордості  за  свою  країну  в  поєднанні  із  формуванням  доброзичливого, толерантного  ставлення  до  оточуючого  та  людей.

 Для  реалізації поставлених завдань використовуємо різні форми роботи:

- колективні та індивідуальні заняття з дітьми.

 Педагогічний  колектив  разом  з  вихованцями  приймають  активну  участь  у  різних  заходах: «Таланти  твої, Україно», «Малюнок  на  асфальті», «Подорож до сільської  бібліотеки» та інше.

 Весело  відзначаються  у  садочку  всі  свята, адже  працівники – жінки  з  дарованими  їм  природною  ласкою, ніжністю  і  любов*ю  несуть  своїм  вихованцям  радість, задоволення і хороший настрій.

 Змінилися  підходи  до  організації форм роботи з батьками. В ДНЗ проводяться батьківські збори, музичні та спортивні розваги за участю батьків. Всі  досягнення  та  оголошення  батьки  мають  змогу  переглянути  на  блозі  дошкільного  навчального  закладу  «Барвінок».


 

ЛІТНЄ ОЗДОРОВЛЕННЯ


Нормативне забезпечення організації роботи ЗДО в літній оздоровчий період

Закон України «Про дошкільну освіту» (ст. 7, 24)

Положення про дошкільний навчальний заклад (п. 25)

Лист МОН України від 16.08.2010 № 1/9-563 «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу»

Інструктивно-методичнi рекомендацiї «Про органiзацiю фiзкультурно-оздоровчої роботи в дошкiльних навчальних закладах у лiтнiй перiод» (лист МОНмолодьспорту України від 28.05. 2012 № 1/9-413)

Інструктивно-методичні рекомендації «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році» (лист МОН України від 20.05.2015 р. № 1/9-249)

ЛІТНЄ ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ В ЗДО



Літній період особливо сприятливий для зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку, початку загартування дитячого організму, як у в повсякденному житті, так і спеціально організованого. Літню роботу з дітьми в дошкільному закладі прийнято називати оздоровчою. Цим визначається її основна мета і завдання. Важливо всесторонньо використати сприятливі для зміцнення здоров’я дітей умови літнього часу і добитися, щоб кожна дитина зміцніла і загартувалася. Успіх літньої роботи визначається перш за все тим, наскільки своєчасно підготувався до неї колектив дошкільного закладу. Дуже важливо при підготовці до літа з’ясувати хто із вихованців проведе все літо чи частину його разом зі своїми батьками і не буде тимчасово відвідувати дитячий садок .

Літнє оздоровлення передбачає внесення змін у режим дня дітей .

Основним пунктом в режимі дня є виконання комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів: щоденна ранкова гімнастика та гімнастка після сну, фізкультурні заняття, розваги, спортивні свята, «доріжки здоров’я». Цим визначається її основна мета і завдання. Влітку проводяться повітряні ванни, сонячні ванни і загартування водою. Повітряні ванни особливо ефективні якщо вони проводяться в русі. Щоб діти не втомилися вправи великої рухливості повинні чергуватись із спокійними.

Але слід не забувати, що влітку збільшується ризик: перегрівання, сонячних опіків, зниження апетиту в спекотні дні – ми намагаємося уберегти малят від цього.

Проведення літнього оздоровлення передбачає розв’язання навчально – виховних завдань, що досягається організацією змістовної діяльності дітей. З метою забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей влітку, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи під час літнього оздоровлення дітей в дитячому дошкільному навчальному закладі проводиться робота щодо оздоровлення дітей.

«Сонце, повітря та вода – наші найкращі друзі!»

Літній період – найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм людини, зміцнюють здоров’я та підвищують працездатність. Усі ці фактори використовуються як самостійні заходи загартування дитини.

Організація прогулянок влітку.

Це час для розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах та видах основних рухів. Активна діяльність на прогулянці (ігри, фізкультурні комплекси, спортивні розваги, спостереження, трудова діяльність тощо) загартовує дітей, розвиває рухи, формує фізичні якості, підвищує життєвий тонус і сприяє всебічному розвитку. Тому в літній період варто забезпечити максимальну тривалість щоденного перебування дітей на свіжому повітрі.

Прогулянку здійснюють за будь-якої погоди за виключенням тих випадків, коли склалися небезпечні умови для її проведення. Літня прогулянка особливо важлива, тому що зі зменшенням навчального навантаження діти мають більше часу для самостійної діяльності. З’являється можливість пограти в улюблені ігри, використовуючи обладнання майданчиків, виносні іграшки та посібники, проявити свою ініціативу та творчі здібності.

Щоб зробити прогулянку цікавою та змістовною, вихователі ретельно планують її.

Прогулянки розширюють можливості індивідуальної роботи вихователя з дітьми. Малорухливих дітей варто активізувати, залучати до діяльності, яка сприяє розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах виконання рухів, і якими дитина володіє гірше. Активних і рухливих дітей слід переключати на діяльність, яка вимагає точності рухів, уваги та стриманості.

Профілактика дитячого травматизму


Шановні батьки!

Здоров’я – це найважливіше, що є в житті людини. Закликаємо вас зміцнювати та берегти його.

З настанням літньої спекотної погоди населення поспішає до водоймищ, озер, річок. Як приємно відпочити біля води, позагоряти, поплавати, попірнати… Але чи знайомі вам правила поведінки біля водоймищ?

Вода є не тільки джерелом життя, здоров’я та задоволення, але й джерелом небезпеки для життя людини. Тому, знаходячись біля води, будь завжди максимально обережним. Пам’ятай, що на річці є течія, і дно річки може бути замуленим. Вода в озерах, ставках стояча, тобто більш забруднена, ніж у річках, і це може спричинити зараження при купанні. У морі на воді триматися легше, бо густина солоної води вища за густину прісної.
При організації відпочинку на воді дотримуйся наступних правил безпеки:

  • купання починай при температурі повітря +25 °С та температурі води +17-19 °С;
  • купайся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях;
  • якщо пляжу поблизу немає, вибирай чистий пологий берег, але попередньо з’ясуй, чи немає на дні корячок, гострих підводних каменів, коловоротів, ям тощо;
  • не купайся відразу після прийому їжі;
  • знаходься у воді не більше 10-15 хвилин, не доводь тіло до ознобу;
  • не плавай далеко від берега, не запливай за попереджувальні знаки;
  • не переривай купання частими виходами із води і не стій мокрим на вітрі;
  • потрапивши у сильну течію, не борись проти неї, а пливи за течією, наближаючись до берега;
  • не входь у воду занадто розігрітим: перепади температури можуть спричинити судоми;
  • при судомах не розгублюйся, намагайся утриматися на поверхні води і клич на допомогу;
  • потрапивши у вир, набери побільше повітря у легені, занурся у воду і сильним ривком у бік за течією виходь з виру і випливай на поверхню;
  • не лежи після купання на сонці, а відпочивай у затінку;
  • при виході із води розітри тіло долонями або рушником насухо і одягнись.

Загартувальні процедури

  • Загартування повітрям
  • повітряні ванни в приміщенні(діти мають їсти, гратися і спати в теплу погоду при відчинених вікнах);
  • повітряно-сонячні ванни(на прогулянках, які організовують кожного дня по два рази. Проводити прогулянки слід за будь-якої погоди. При загартуванні повітрям дуже важливо правильно одягати дитину – відповідно до сезону і погоди, щобзабезпечити їй вільну рухливість і необхідний тепловий комфорт. У теплі дні організовують ігри середньої рухливості, щобдіти не перегрівалися);

Загартування водою

  • обтирання(починати загартування водою можна з вологого обтирання (1-2 хвилини) спочатку з рук, шиї. Далі обтирати допояса, потім ноги. Температура води від +32ْС, +28ْС до +22ْС, +20ْС.
  • обливання(Загартуванню сприяє обливання стоп. Після прогулянки також можна обливати ноги дітей нагрітою на сонці водою з поліетиленових пляшок);
  • купання( у гумових басейнах, встановлених на майданчиках);

Загартування сонцем

  • Дітям рекомендується короткотривале перебування на сонячній ділянці. Вкрай обережно сонячні ванни призначаються дітямвід 1 до 3 років.
  • Перші сонячні ванни треба приймати при температурі повітря не нижче +18°С. Тривалість їх не повинна перевищувати 5хвилин (далі додавати по 3-5 хвилин, поступово доводячи до години).
  • Загорати часто, але нетривало.
  • Кращий час для засмаги: у середній смузі – 9-13 і 16-18 годин; на півдні – 8-11 і 17-19 годин.
  • Приймати сонячні ванни найкраще ранком, коли повітря особливо чисте і ще не занадто пекуче, а також ближче до вечора,коли сонце хилиться до заходу.
  • Не рекомендується загоряти безпосередньо перед їжею і відразу після неї. Сонячні ванни можна приймати через 30-40хвилин після сніданку, а закінчувати не менш ніж за годину до чергового прийому їжі.
  • Абсолютним протипоказанням до проведення сонячних ванн є температура повітря +30 ْС.
  • Після сонячних ванн, а не до них, дітям призначають водні процедури.

Заняття з фізичної культури

Влітку, як і взимку заняття складається з трьох частин, але при його проведенні необхідно кожного разу враховувати стан погоди і в залежності від того збільшувати або зменшувати навантаження.

Влітку заняття з фізкультури мають відрізнятися динамічністю, швидкою зміною діяльності. Вихідні положення не повиннібути стабільними, раз і назавжди закріпленими за даними вправами, їх треба частіше змінювати.

Ранкова гімнастика

  • Влітку ранкову гімнастику обов’язково проводити на повітрі.
  • У теплу погоду діти мають виходили на гімнастику в трусиках і майках, по можливості, босоніж.
  • Структура ранкової гімнастики влітку залишається незмінною.
  • У залежності від погоди змінюється темп проведення вправ, а інколи вихідні положення.

Ігри

Спортивні(бадмінтон, городки, з елементами футболу, з елементами баскетболу).

Рухливі(ігри з ходьбою, бігом, рівновагою; з повзанням і лазінням; з киданням і ловлею предметів; зі стрибками; наорієнтування у просторі).

Рухливі ігри на свіжому повітрі слід проводити щодня:

  • під час ранкового прийому – одна-дві гри малої та середньої рухливості;
  • на прогулянках у першу і другу половину дня – на кожну планується не менше трьох-чотирьох ігор різної рухливості при цьому першу гру розпочинають через 10-15 хвилин після початку прогулянки, коли діти дещоадаптуються до погодних умов, а останньою проводять малорухливу гру;
  • увечері (після 16.00) – одна-дві гри малої та середньої рухливості.

Під час літньої спеки ігри з бігом або стрибками доцільно організовувати у другій половині дня, у затишку.

При поясненні гри не можна садити або ставити дітей обличчям до сонця. Сонце заважає дітям бачити вихователя, і вони погано сприймають пояснення і показ рухів у грі.

Рольові(згідно з вимогами програми, атрибути виносити на майданчик);

Народні(згідно з вимогами програми, атрибути виносити на майданчик).


Буденні дні вихованців нашого садочка літо  2021 року


















1 жовтня в Україні відзначають Покрову Пресвятої Богородиці, День захисника України, День українського козацтва.

Впереддень цих важливих для нашої країни дат у нашому закладі дошкільної освіти "Барвінок" відбулося свято “Ми діти козацького ...